Skip to main content

Visionnaire stale uczestniczy w międzynarodowych wydarzeniach związanych ze sztuką i rzemiosłem oraz designem. Tym razem, we współpracy ze specjalnym partnerem, Fundacją Michała Anioła na rzecz Kreatywności i Rzemiosła, która zrodziła się z ambitnego projektu Johanna Ruperta i Franco Cologni, mającego na celu poprawę i zachowanie sztuki, wzmacniając więzi ze światem designu. Zgodnie z misją Fundacji powstała impreza Homo Faber, międzynarodowa wystawa, która po udanych pierwszych doświadczeniach powraca do Wenecji na swoją drugą edycję i może być odwiedzana od 10 kwietnia do 1 maja 2022 roku. Dzieląc się tym doświadczeniem, miłością do własnego terytorium i historią rzemiosła savoir-faire, Visionnaire bierze udział w projekcie Homo Faber, który w tym roku ma 15 wystaw z 22 międzynarodowymi kuratorami, w tym Stefano Boeri, Michele De Lucchi, Tapiwa Matsinde, Zanellato i Bortotto , Judith Clark, Jean Blanchaert i innych, wyrażając swoje oddanie „sztuce i rzemiośle”. Wydarzenie oferuje publiczności rzadką okazję do poznania wyspy San Giorgio Maggiore i wspaniałego kompleksu architektonicznego Fundacji Giorgio Cini.

Tapiwa Matsinde – kurator wystawy „The Artisan: a crafted tea room” – wybrała cztery produkty Visionnaire, aby stworzyć wyjątkową oprawę: fotele Pavone, zaprojektowane przez Marca Ange na potrzeby instalacji „The Garden of Beauty” oraz Donovan Roll sofa zaprojektowana przez La Conca, prezentowana w rzemieślniczej herbaciarni, aby zapewnić niezapomniane doznania poprzez gesty takie jak siadanie, relaks i delektowanie się filiżanką herbaty, pogłębiając związek między sztuką a naszym codziennym życiem. 

Tapiwa Matsinde, kurator wystawy „The Artisan: a crafted tea room”:

„Przestrzeń, w której naturalne i zdrowe odżywianie odżywia ciało, a piękno rzemiosła i designu odżywia duszę.”

„The Artisan: a crafted tea room” to wciągająca wystawa, która zachęca publiczność do tworzenia relacji z przedmiotami poprzez nawiązanie osobistego kontaktu, który pozwala każdemu docenić, jak wiele umiejętności, czasu, troski i dbałości o szczegóły było potrzebnych by stworzyć te wspaniałe przedmioty.

Eleonor Cavalli, dyrektor artystyczny Visionnaire:

„Udział Visionnaire w Homo Faber to ważny kamień milowy dla marki, która od lat koncentruje swoją uwagę na międzynarodowych wydarzeniach związanych ze światem sztuki i kultury. Marka ma w swoim DNA krawiectwo zdobyte dzięki szerokiemu pozyskiwaniu materiałów i technik przetwarzania, niemal ,,obsesyjnej” dbałości o szczegóły i umiejętności tworzenia unikalnych, ale powtarzalnych przedmiotów. Napawa nas dumą, że zostaliśmy wybrani przez samą kuratorkę Tapiwę Matsinde, co pozwoliło nam wziąć udział w tym projekcie stworzonym z głębi serca, na który składają się „maker men” i „know-how”.

Visionnaire stworzył również salę VIP Sala del Soffitto, w której wystawione są dwie podstawowe kolekcje: Babylon Rack autorstwa Alessandro La Spady – projekt zrodzony z refleksji nad tym, jak dom ewoluuje wraz z naszym życiem i przyjęty jako mini modułowa architektura z wieloma funkcjonalnymi elementami przeznaczonymi do nauki, pracy i wypoczynku – oraz jadalnia Arkady, tego samego projektanta, prawdziwe dzieło sztuki.