Skip to main content
SALONE DEL MOBILE

MILAN DESIGN WEEK 2024

By 2024-06-21No Comments

Nomadyzm to nie brak domu, ale prymat ruchu nad zastojem, wybór nowych horyzontów w celu znalezienia własnego domu. To introspektywne poszukiwania stymulowane doświadczeniami i spotkaniami z najbardziej wizjonerskimi podróżnikami świata, klientami Visionnaire, który zakorzeniają swoje życie w wielu miejscach, kierując się odkrywczym duchem i filozofią naszej marki.

Projektujemy otaczającą, organiczną architekturę, w której geometria krawędzi ustępuje miejsca miękkim bryłom, narożniki przekształcają się w krzywizny, które obejmują i łagodzą codzienne życie, odcienie kolorów są subtelne i relaksujące, a światła są rzadkie, jak w pustynnym krajobrazie.

Medytacyjne i nieograniczone przestrzenie pustyni stają się idealistycznymi ramami tej żywej rzeźby: wyjątkowego dzieła, które poszukuje harmonii estetycznej, celebruje integrację z naturą i prymat krągłych powierzchni poziomych i pionowych, przez które przechodzi cień światła. Architektura przedstawia ciągłe linie, które rysują łuki i nisze, a grubość ścian nadaje przestrzeniom mistyczną, ale pragmatyczną atmosferę. Przestrzenie wewnętrzne przepływają płynnie, bez przerw, oferując wizualne przebłyski z każdej perspektywy. Stworzone z dynamiczną naturą środowiska są duże, gdzie pustka nie oznacza braku rzeczy, ale czas na pozostanie. Ściany niczym milczący stróż zamykają pomieszczenie, w których można spacerować, patrzeć, swobodnie wchodzić w interakcję z designerskimi obiektami i cieszyć się pięknem pustynnych przestrzeni, które pozwalają odnaleźć pełnię, niczym wśród pustynnych wydm czy w miejscach, gdzie otwarcie na nieskończoność oferuje pełnię i spełnienie.

Nawet z zewnątrz można spojrzeć na te przestrzenie przez otwory w ścianie z metalowymi tesserami, przypominającymi misterne śródziemnomorskie „żaluzje”, fascynujące dekoracyjne ekrany, które sprzyjają przepuszczaniu światła i pozwalają domowi „oddychać”…

Nomad to cel do którego docieramy po długiej podróży, aby uczcić 20-lecie naszej marki, zawsze poświęconej osiągnięciu najbardziej ekskluzywnego rzemieślniczego stylu życia. To dojrzała i ewoluująca idea, która w dalszym ciągu celebruje „wyjątkowy” wymiar życia w coraz bardziej ascetycznym, otaczającym i zorientowanym na dobre samopoczucie poprzez kontakt z codziennym pięknem. To doświadczenie poznania i eksploracji otaczającej nas rzeczywistości i natury samego siebie. 

Leave a Reply