Skip to main content

Niezmiernie miło nam poinformować, że w tym roku zdobyliśmy, aż dwie nagrody Archiproducts!

Fotel ARIES, zaprojektowany przez Draga & Aurel, podbił jury swoją koncepcją i designem i jest zwycięzcą konkursu Archiproducts Design Awards 2022 w kategorii Meble.

Moda i design tworzą fotel Aries, który łączy minimalistyczny szyk i geometryczne linie, hołd dla kosmicznych eksperymentów Andre Courregesa i Pierre’a Cardina. Wyściełana część jest podtrzymywana przez błyszczącą metalową konstrukcję, która rozciąga się od podstawy aż po oparcie, nadając jej niepowtarzalny styl.

Sofa CA’ FOSCARI projektu Alessandro La Spada jest zwycięzcą nagrody Archiproducts Design Awards 2022 w kategorii zrównoważony rozwój!

Ten produkt zachwycił jury złożone ze specjalistów w dziedzinie eko-projektowania i zrównoważonego rozwoju za swoją koncepcję i projekt. Firma Visionnaire wprowadziła nowe obicie w jednym ze swoich kultowych siedzisk, sofie Ca’ Foscari projektu Alessandro La Spada, w połączeniu z pianką pamięciową z wykorzystaniem wysokiej zawartości procentowej polioli pochodzenia roślinnego, które zastępują część surowców pochodzenia kopalnego.

Do tapicerki wybrano tkaninę o wysokich parametrach, należącą do wzornika Regeneration, projektu badawczego marki, w którym umieszcza się i wybiera tylko te materiały, które mają niski wpływ na środowisko.

Zaangażowanie firmy Visionnaire w bardziej zrównoważony rozwój produkcji przekłada się na badania nad wyściółką wykonaną przy użyciu alternatywnych i mniej szkodliwych procesów dla naszej planety.

W skład jury konkursu ADA 2022 wchodzą najbardziej wpływowi profesjonaliści z branży projektowej. Wybór zwycięzców i wyróżnień specjalnych corocznej nagrody Archiproducts za międzynarodową doskonałość projektową jest powierzany coraz bardziej heterogenicznemu i multidyscyplinarnemu panelowi składającemu się z 40 najbardziej wpływowych nazwisk światowej kreatywności. Zwycięzcy wyróżnili się odwagą do wprowadzania innowacji, dbałością o zrównoważony rozwój i etyczne wzornictwo. A także zdolnością do inspirowania ludzi na całym świecie.